Trądzik

TrądzikCera trądzikowa boryka się z dolegliwościami, których łagodzenie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków firmowanych jako przeznaczone dla osób cierpiących z powodu trądziku, jednak wiele z nich nie ma odpowiedniego składu, a ich działanie ogranicza się do wysuszania już obecnych wykwitów. Dlatego, tak jak w przypadku większości problemów skórnych, tak i w przypadku trądziku warto jest skonsultować się z dermatologiem, zamiast latami męczyć się z uciążliwymi i niezbyt estetycznymi objawami tego schorzenia. Lekarz przepisze nam odpowiednie preparaty, dostępne tylko na receptę, może też zlecić badania hormonalne i zalecić odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim, zdiagnozuje rodzaj problemów skórnych, z jakimi się borykamy, i dobierze wyspecjalizowane kosmetyki albo leki.

Jeśli jednak wolimy leczyć trądzik na własną rękę, albo objawy tej choroby nie są jeszcze mocno nasilone, warto spróbować dermokosmetyków, znajdujących się w asortymencie wielu aptek. Te preparaty są czymś z pogranicza leków zapisywanych przez dermatologa a kosmetyków dostępnych w drogeriach. Są jednak bardziej wyspecjalizowane od tradycyjnych kremów i żeli do mycia twarzy, a ich działanie nie jest tak ogólne jak w przypadku zwykłych produktów przeciwtrądzikowych.

W przypadku trądziku głównym zadaniem pielęgnacji jest oczyszczanie, złuszczanie i regulacja gospodarki wydzielania łoju. Dlatego też jednym z dermokosmetyków zalecanych osobom chcącym się pozbyć wyprysków powodowanych trądzikiem są preparaty na bazie kwasów owocowych, na przykład kwasów AHA. Mają one silne działanie oczyszczające i złuszczające, a z drugiej strony nie wysuszają cery, a co za tym idzie organizm nie reaguje na nie nadprodukcją łoju, jak to się dzieje w przypadku zwyczajnych kosmetyków.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *