Terapia kwasami owocowymi

Terapia kwasami owocowymi

Inne preparaty, które w ostatnim czasie zrobiły dużą karierę w kosmetologii i dermatologii, to kosmetyki wzbogacone kwasami owocowymi. Jest to rodzaj naturalnej substancji, występującej w produktach takich jak: mleko, owoce, trzcina cukrowa czy kora wierzby. Można więc zauważyć, że są to składniki od tysięcy lat stosowane przez kobiety w celu poprawy urody, co świadczy pośrednio o ich dużej skuteczności. Dziś produkuje się kosmetyki do twarzy wzbogacone substancjami otrzymywanymi z tych składników, takimi jak kwasy AHA, BHA i TCA, które mają udowodnione działanie pielęgnacyjne i lecznicze.

Kwasy owocowe mają działanie podobne do innych chemicznych peelingów – są polecane przy trądziku, redukcji blizn i zmarszczek, a także wspomagająco przy zwalczaniu cellulitu. Dostępne są w formie łagodnych dermokosmetyków do stosowania w domu, takich jak kremy i płyny do mycia twarzy, zawierających niskie stężenia kwasów (do 10%). Większą skuteczność mają w połączeniu z regularnymi zabiegami złuszczania wyższymi stężeniami kwasów w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych, gdzie stosowane są substancje o stężeniach nawet do 50%. Ze względu na to, że pod wpływem kwasów owocowych skóra robi się bardzo wrażliwa na światło słoneczne, terapię kwasami owocowymi należy przeprowadzać jesienią i zimą. Bardzo istotne jest także stosowanie kremów z wysokim filtrem w trakcie terapii.

Kosmetyki z kwasami owocowymi nie są jednak odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Powinny z nich zrezygnować osoby ze skórą wrażliwą i alergiami, chorobami skóry takimi jak opryszczka, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

cholinki miód watroba choroby regeneracja i przeszczep

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *