Skóra dziecka – wskazanie do stosowania dermokosmetyków

Skóra dziecka – wskazanie do stosowania dermokosmetyków

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Niestety często po porodzie pojawiają się na niej małe, czerwone plamki, czy objawy suchości skóry, spowodowane najczęściej przenoszeniem ciąży. Również zdarza się, że nasze dziecko, choć kąpane jest w preparatach dla niemowląt reaguje alergią. Stwierdzono także przypadki uczuleń na proszek, nowe ubranko, czy ze względu na przegrzanie ciała.

Te czynniki mogą nasilać powstawanie zmian u dziecka, które będzie reagowało silną wysypką oraz płaczem. Możemy tego uniknąć i jako profilaktykę, jak również już w trakcie wystąpienia takich zmian, wprowadzić do codziennej pielęgnacji dermokosmetyczny preparaty dla dzieci. Nie musimy obwiać się, że zaszkodzimy dziecku, ponieważ są to bardzo delikatne preparaty, których ty również możesz używać. Skóra dziecka powinna zawsze nawet, gdy nie wykazuje takich objawów, być traktowana, jako wrażliwa.

Sensodyne Total Care to pasta przeznaczona dla każdego typu zębów Polio Sabin

Odpowiednia pielęgnacja pozwoli uniknąć tych nieprzyjemnych momentów, jakimi są niewątpliwie podrażnienia skóry. Dlatego warto do kąpieli stosować specjalne oliwki, które nie tylko umyją ciałko maluszka, ale także nawilżą i odżywią skórę. Po kąpieli często nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania balsamem. Jednak w ofercie dermokosmetyków znajdziemy wszystkie niezbędne produkty nie tylko do kąpieli.

Tutaj również otrzymamy doskonały krem zapobiegający pieluszkowemu zapaleniu skóry oraz łagodzący objawy ciemieniuchy. Doskonałe preparaty chroniące, ale także łagodzące i leczące objawy wielu dziecięcych dolegliwości.