Nawilżenie to podstawa

Nawilżenie to podstawaJedną z najczęstszych dolegliwości, z jakimi się zmagamy, jest nadmierne przesuszenie skóry. Czasami wynika to z trudnych warunków atmosferycznych, częstych zmian temperatur otoczenia, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, niewłaściwie dobranej pielęgnacji czy też szkodliwego PH wody. Dlatego, jeśli złe nawilżenie skóry jest naszym problemem, należy zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację i jak najszybciej wprowadzić w życie regularne stosowanie prawidłowo dobranych kosmetyków.

Po pierwsze, jeśli cierpimy z powodu przesuszenia skóry, warto zwrócić uwagę na temperaturę wody, w jakiej się myjemy. Może być tak, że zbyt gorąca woda przyczynia się do trwałego obniżenia wilgotności skóry, dlatego lepiej jest kąpać się w letniej wodzie, albo przynajmniej skrócić czas poświęcony na codzienny prysznic. To samo dotyczy mycia rąk. Po każdym prysznicu czy higienie dłoni należy nasmarować skórę nawilżającym albo natłuszczającym balsamem czy kremem, ponieważ gorąca woda w połączeniu z substancjami chemicznymi pozbawia skórę naturalnej warstwy lipidów. W przypadku bardzo mocno przesuszonej skóry, podatnej na podrażnienia, idealnym kosmetykiem będą wszystkie rodzaje emolientów, które nie dość, że tworzą na skórze tłusty film, to jeszcze blokują kanały, którymi woda odprowadzana jest z powierzchni skóry.

Innym kosmetykiem, o którym powinni pamiętać wszyscy posiadacze suchej skóry, jest peeling. W zależności od tego, czy wolimy złuszczanie chemiczne (na przykład za pomocą preparatów zawierających kwasy owocowe) czy mechaniczne (peelingami i scrubami na bazie cukru, soli, kawy albo orzechów), około dwa razy w tygodniu powinniśmy złuszczyć wysuszony naskórek i wtedy pokryć skórę wartwą emolienta. Prawidłowo wykonany peeling nie uszkodzi warstw zdrowej skóry, a pomoże dogłębnie ją nawilżyć.

Zofran - 8 mg

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *