Łagodna pielęgnacja ciała i twarzy

Łagodna pielęgnacja ciała i twarzy

Choroby skórne są niestety w ostatnim czasie bardzo częstą dolegliwością, z jaką zmagają się kobiety i mężczyźni. Z jednej strony, higiena i pielęgnacja nigdy nie była na tak wysokim poziomie. Z drugiej strony, stosowane przez nas kosmetyki i detergenty często wpływają negatywnie na zdrowie naszej skóry. Jak to możliwe?

Częste mycie i nadużywanie substancji chemicznych w codziennej higienie może, niestety, prowadzić do dolegliwości skórnych, na przykład podrażnień i alergii. Wiele kosmetyków, nawet tych reklamowanych jako łagodne, a także preparatów przeznaczonych dla dzieci, zawiera groźne, silnie uczulające czy nawet rakotwórcze substancje. Ponadto, nadmierna higiena może prowadzić do uszkodzenia naturalnej warstwy ochronnej skóry, co w konsekwencji zmniejszy jej odporność na infekcje, podrażnienia i szkodliwe warunki atmosferyczne. A zatem mycie się kilka razy w ciągu dnia i stosowanie wielu produktów chemicznych, na przykład używanie dezodorantów intymnych czy codzienne nakładanie oczyszczających maseczek do twarzy, mogą przynieść skutek wręcz odwrotny do zamierzonego.

Jak więc poradzić sobie z łagodną higieną ciała i twarzy, tak, aby nasza skóra była zdrowa i nawilżona? Przede wszystkim, warto zacząć stosować profesjonalne, hypoalergiczne i bezpieczne dermokosmetyki o łagodnym składzie. Ponadto, należy zrezygnować z częstego używania różnorakich produktów, a także częstego zmieniania stosowanych codziennie kosmetyków. Co więcej, trzeba zapoznać się z podstawową wiedzą o najważniejszych produktach chemicznych stosowanych w składzie detergentów i kosmetyków do mycia ciała i twarzy. Pozwoli nam to uniknąć najbardziej szkodliwych produktów, a wybrać te, które działają łagodząco.

żółtaczka

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *