Jak dobrać kosmetyki odpowiednie do swoich potrzeb?

Jak dobrać kosmetyki odpowiednie do swoich potrzeb?

Każdy typ skóry wymaga indywidualnie dobranych kosmetyków, o składzie odpowiadającym jej potrzebom i działającym korzystnie na zdrowie całego naszego ciała. Jak jednak wybrać preparaty, które sprostają naszym wymaganiom? Jak poznać potrzeby naszej skóry? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Przede wszystkim, na rynku obecne są preparaty przeznaczone do różnych typów skóry. Najpopularniejsze z nich to: cera trądzikowa, tłusta, sucha, normalna i mieszana (tłusta w tzw. strefie T i sucha w pozostałych częściach twarzy). Każdy z tych rodzajów jest dość łatwy do rozpoznania, a w razie wątpliwości można poprosić o poradę kosmetyczkę, kosmetologa albo dermatologa.

Nie zawsze jednak możemy polegać na oznaczeniach na opakowaniu danego kosmetyku. Warto zerknąć na skład preparatu – często jest tak, że kilka rodzajów preparatu w zasadzie opiera się dokładnie na tej samej recepturze, a podane na butelce czy słoiczku przeznaczenie jest jedynie chwytem marketingowym. Producentów takich kosmetyków trzeba się wystrzegać, a jeśli chcemy mieć pewność, że stosujemy produkt odpowiedni do naszej skóry, warto skorzystać z asortymentu aptek i zainwestować w profesjonalne dermokosmetyki.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *