Dermokosmetyk nie dla każdego

Dermokosmetyk nie dla każdego

Podobnie, jak w przypadku stosowania leków również i tu obowiązuje pewna zasada. Zasadniczo dotycząca wszystkich kosmetyków, które są dostępne na naszym rynku.

Niezależnie od tego czy zakupione będą w aptece, drogerii, czy innym sklepie z preparatami pielęgnacyjnymi, zawsze należy zastosować tylko i wyłącznie kosmetyk odpowiednio dobrany do cery oraz niedoskonałości skóry. Stosowanie ich tylko do codziennej pielęgnacji, gdy nie ma żadnych leczniczych wskazań, nie ma żadnego uzasadnienia, a tym bardziej dobrego działania, a nawet przeciwnie.

Ponieważ stosowanie nieodpowiedniego preparatu, a w tym przypadku dość aktywnego, może wywołać całą listę niepożądanych efektów. Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli występują na skórze problemy w postaci trądziku zarówno pospolitego, jak i różowatego, przebarwień, czy starzenia się skóry.

W takiej sytuacji stosowane preparaty powinny być odpowiednio dostosowane i tu z pomocą przychodzi cała gama dermokosmetycznych specyfików, które potrafią pozbyć się naszego problemu lub chociaż go zminimalizować. Warto również pamiętać o wprowadzeniu całej serii kosmetyków pielęgnacyjnych ukierunkowanych na dany problem.

Niech w naszej kosmetyczce znajdzie się dermokosmetyk do demakijażu, tonik nawilżający lub regenerujący, odżywcze serum oraz krem. Warto zastosować również peeling oraz maskę tego typu, stosowane raz w tygodniu przyspieszą działanie i efekt kuracji.

Jeżeli trądzik zostanie złagodzony, a przebarwienia się rozjaśnią można wrócić do podstawowej kuracji lub kontynuować rozpoczętą serię dermokosmetyków.