Czym są apteczne dermokosmetyki?

Czym są apteczne dermokosmetyki?

W przypadku, gdy zmagamy się z problemami dermatologicznymi, takimi jak: alergie, atopowe zapalenie skóry, trądzik, nadwrażliwość czy przesuszenie skóry, a tradycyjne kosmetyki z drogerii nie pomagają lub wręcz podrażniają, warto zastanowić się nad przejrzeniem oferty aptek, gdzie dostępne są profesjonalne dermokosmetyki. W aptekach, oprócz leków, znajdziemy odpowiadające naszym potrzebom kremy, balsamy, emulsje do mycia ciała i twarzy, a nawet specjalistyczne szampony, które pomogą nam uporać się z chorobami skóry głowy (np. łupieżem).

Dermokosmetyki stanowią połączenie tradycyjnych kosmetyków i leków (a więc można je kupić tylko w aptece), są jednak dostępne bez recepty. Różnią się tym od preparatów dostępnych w drogeriach, że mają zazwyczaj większe stężenie substancji aktywnych, a co za tym idzie, są bardziej skuteczne. Ponadto, wiele z nich jest hypoalergicznych, dlatego poleca się je osobom z alergiami i nadwrażliwością czy cierpiącym z powodu podrażnień. Dermokosmetyki stosuje się także profilaktycznie, do pielęgnacji skóry zdrowej, choć ich głównym przeznaczeniem jest wspomagające działanie w leczeniu dolegliwości takich jak AZS, łuszczyca czy trądzik. Tego typu dostępne w aptekach preparaty są także bezpieczniejsze od tych do kupienia w drogeriach – są testowane dermatologicznie tak jak maści i kremy o statusie leku.

W dermokosmetykach, w zależności od przeznaczenia – dolegliwości i typu skóry – obecne są różne składniki aktywne. Dzięki temu, pielęgnacja i działanie lecznicze tych preparatów są bardziej wyspecjalizowane i jest większe prawdopodobieństwo, że będą dobrane prawidłowo do potrzeb naszej cery. Ten rodzaj kosmetyków pomoże nam dobrać farmaceuta, możemy także poprosić o wsparcie dermatologa czy znajomego kosmetologa.

jestem chory na wzw a co zrobić?

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *