Ciążowe dermokosmetyki

Ciążowe dermokosmetyki

Ciąża to okres szczególnej ochrony zarówno dziecka, jak i matki. Pojawia się wiele kontrowersji na temat, tego co wolno, a czego nie powinny stosować przyszłe mamy. Takie dylematy dotyczą również kosmetyków.

Szczególnie tych intensywnych, o silnym działaniu. Dlatego dla swojego bezpieczeństwa lepiej odpuścić sobie zabiegi kosmetologiczne oraz preparaty kosmetyczne. W zamian za to, bez problemu możemy używać dermokosmetyki skierowane dla kobiet w ciąży.

Wiadomo, że przede wszystkim będą to preparaty, które mają przeciwdziałać powstawaniu rozstępów, które są zmorą młodych mam. Badania dowodzą, że tego typu preparaty są doskonałym sposobem profilaktycznym, ale również nawilżającym. Dodatkowo dostępne są również specjalistyczne żele do higieny intymnej, łagodzące podrażnienia.

Oczywiście nie może zabraknąć podstawowej pielęgnacji cery, w postaci kremu nawilżającego, czy przeciwzmarszczkowego dla przyszłych mam. Również możemy zadbać o wybrane partie ciała stosując krem do pielęgnacji zwiększającego się brzucha. W okresie ciąży już mamy problemy z dolegliwościami bólowymi biustu, dlatego też w ofercie dermokosmetyków dla kobiet w ciąży znajdziemy krem do jego pielęgnacji.

Każda z pań może wybrać swój ulubiony preparat, a także i jego konsystencje, gdyż istnieją nie tylko kremy, ale również emulsje, lotiony, masła oraz oliwki. Kobiety w ciąży szczególnie powinny zwracać uwagę na tego typu pielęgnację, gdy wcześniej miały problemy z dermatologicznymi problemami skóry.