Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry

Innym popularnym schorzeniem dermatologicznym jest atopowe zapalenie skóry, zwane także egzemą. Ta uciążliwa choroba powoduje liczne podrażnienia, które nasilają się w kontakcie nawet ze słabymi alergenami, a użycie silnego detergentu czy nieprzystosowanego do jej potrzeb kosmetyku może sprawić, że objawy zapalenia, takie jak silny świąd i wysypka, uniemożliwią normalne funkcjonowanie.

Zmiany skórne wywołane przez AZS wymagają specjalistycznej pielęgnacji, dlatego jeśli zmagasz się z tą chorobą, nie zapomnij o stosowaniu środków przeznaczonych do skóry wrażliwej na podrażnienia, atopowej albo łagodnych preparatów nawilżających. Warto też pamiętać, że osoby cierpiące latami z powodu atopowego zapalenia skóry mogą mieć na powierzchni skóry zgrubienia i przebarwienia, a także być bardziej podatnymi na przesuszenie skóry, podrażnienia i nadwrażliwość na składniki detergentów. W skrajnych wypadkach może się to przyczynić do problemów z wykonywaniem codziennych czynności domowych, takich jak zmywanie naczyń czy sprzątanie, zwłaszcza jeśli chory cierpi także z powodu alergii na lateks (co uniemożliwia mu stosowanie gumowych rękawiczek izolujących skórę od alergenów).

Odpowiednio dobrane dermokosmetyki mogą przynieść ulgę osobom zmagającym się z opisanymi problemami. Kremy i maści do skóry atopowej, łagodne emulsje do kąpieli i kosmetyki hypoalergiczne, bezzapachowe, to tylko niektóre z produktów przeznaczonych dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry. Zamiast perfumowanych, wysuszających mydeł, warto używać natłuszczających emulsji o właściwym, neutralnym PH. Tuż po prysznicu czy kąpieli, jeszcze zanim skóra będzie całkiem sucha, warto nawilżyć ją tłustym balsamem, który uchroni ją przed odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz.

kilka tabletek rutinoscorbin powinno postawić cię na nogi twój metabolizm poprawi Malarone jako lek wyprodukowany w tym celu

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *