Atopowe zapalenie skóry, czy zwykłe podrażnienie

Atopowe zapalenie skóry, czy zwykłe podrażnienie

Niestety coraz częściej zdarza się, że do kosmetologa, czy dermatologa trafiają pacjenci, którzy skarzą się na swędzenie oraz pieczenie skóry lub lekkie zaczerwienie po zastosowaniu kosmetyków. Okazuje się, że stres oraz wpływ czynników zewnętrznych, jak kurz, dym papierosowy, zanieczyszczenia, ale również różne składniki zawarte w kosmetykach wywołują takie niepożądane efekty na skórze. Często wystarczy zmiana kremu na inny, aby problem zniknął.

Jednak w większości przypadków pada diagnoza – atopowe zapalenie skóry. Najlepiej byłoby w takim wypadku nie nakładać żadnych preparatów na skórę, jednak wiadomo, że jest to po prostu nie możliwe. Na szczęście na rynku pojawiły się dermokosmetyki, które doskonale radzą sobie z tego typu problemami cery.

Dzięki zastosowaniu pielęgnacji tymi preparatami, jesteśmy wstanie odpowiednio nawilżyć skórę, niwelując objawy przesuszenia, czy ściągania skóry. Dermokosmetyk daje gwarancje całodziennej ochrony lipidowej, dlatego nie odczuwa się dyskomfortu związanego ze świądem oraz pieczeniem. Osoby cierpiące na tego typu problemy skóry niestety, ale muszą stosować dość długo takie preparaty, a nawet okazuje się, że nigdy ich nie zmieniają.

ProSzkliwo dla dzieci to najnowasza pasta przeznaczona dla najmłodszych dbających o zdrowe zęby

Co oczywiście nie jest dla nich żadnym problemem, ponieważ mają pewność, że już im nic nie zaszkodzi. Natomiast, jeżeli chcą zmienić kosmetyk, należy zawsze wykonać kilku dniową próbę nowego preparatu, gdyż alergia może wystąpić nawet po kilku dniach. Testowanie powinno odbywać się stopniowo, najpierw za uchem a po dwóch dniach dopiero na całą twarz.